Chcela by som sa podeliť o môj príbeh, ako som sa ocitla v centre UZDRAV. Bola som bezproblémová mladá žena, ktorej sa narodil synček a v podstate nič mi nechýbalo. Užívala som si život a tento svet. Nepociťovala som žiadny strach z ničoho, či niekoho. Jedného dňa sa mi stalo niečo nepochopiteľné. V mozgu sa mi udiala nejaká chemická reakcia, ktorá vyvolala v mojom tele strašný strach, úzkosť, paniku (tento jav sa nedá ani slovami popísať, mala som pocit, že už nič nie je a toto je môj koniec-áno viem poviete si, že je to absurdné, ale hovorím Vám pravdu, keď to nezažije tak neuveríte.) No neprikladala som tomu nejaký hlboký význam. Išla som ďalej, že sa mi priťažilo a zase bude lepšie. No každým dňom mi táto chemická reakcia robila väčšiu galibu v hlave. Zrazu som sa začala báť. Báť sa všetkého. Začala som chodiť po vyšetreniach- lekári tvrdili, že som 100% zdravá mladá matka a nič mi nechýba, všetky výsledky boli tabuľkové. No ja som sa cítila mizerne. 

Trochu Vám opíšem, čo všetko sa mi dialo: bála som sa sama vyjsť von, nemohla som sama chodiť do práce, zrazu som sa bála ostať sama doma. Z môjho obľúbeného šoférovania sa stala neprekonateľná prekážka-prestala som jazdiť. Nezniesla som davy ľudí. Nemohla som vojsť do obchodného centra. Všetko mi robilo neskutočne zle, všade som totižto podľa mojich pocitov umierala. (Moja mama a partner sa mi snažili pomôcť tak všade boli pri mne). Zrazu som prestala žiť- aj keď vonku svietilo slnko ja som mala tmu- pocit strachu, beznádeje, úzkosti… 

Nasledovali fyzické prejavy
. Srdce mi búchalo ako divé, pri každom zaspávaní som počula v uchu tak silno tlkot srdca, že som nemohla zaspať niekoľko hodín. V noci som sa budila na to ako mi stŕpli všetky končatiny a celá spotená. Koľkokrát som nemohla nalapať dych. Dostávala som hyperventiláciu. Točila sa mi neustále hlava-mala som stále pocit že odpadnem. Pri srdci ma stále tlačilo a pichalo. Ruky sa mi triasli. Začalo mi trhať viečkom, potom aj perou. Oči mi prestali slúžiť, strašne ma boleli a nevidela som poriadne do diaľky. Hlava ma začala každodenne bolieť… Môj život sa premenil na ÚBOHÉ PREŽÍVANIE- musela som s tým niečo robiť. Vedelo to pár blízkych, tí ma hneď posielali na psychiatriu. 
Nechcela som skončiť ako blázon na liekoch. Začala som pátrať a našla som: Metóda One Brain. V ten deň som sa rozhodla, že navštívim toto centrum. Partner ma tam zaviezol. A zrazu som sa pristihla pri tom ako neznámemu pánovi s českým akcentom niekoľko hodín rozprávam moje haluze a stavy s neskutočným návalom nezastaviteľných sĺz. Keď vyslovil vetu: „prišli ste na správne miesto,“ môj 5 tonový balvan zo srdca zrazu spadol. Zjavilo sa svetielko nádeje, že možno opäť budem NORMÁLNA. Začala som pravidelne chodiť na ODBLOČKO (One Brain). Po každom stretnutí som sa cítila nabudená so skvelým pocitom. Na začiatku tieto stretnutia boli v krátkych intervaloch. Po čase sa intervaly vzďaľovali. Začala som sa cítiť lepšie a lepšie a lepšie. 
Prešla som na TimeWaver a som veľmi spokojná s celkovým mojím statusom. Príšerne chemické procesy v hlave odišli a dúfam, že už sa nikdy nevrátia a aj moja tvár prestala tikať ako šialená. Som celkovo pokojnejšia, šťastnejšia, teším sa z každej maličkosti. Užívam si každý deň, ktorý je zrazu neskutočne krátky. S milým a vďačným prístupom mi pomohli opäť začať ŽIŤ a dokonca mi ukázali mnoho nových cestičiek životom, na ktoré ľudia už dávno zabudli. Dokázali sme to a hlavne bez medikamentóznej liečby. Veľmi a z celého srdca ĎAKUJEM.

Ivana, 25 rokov